יום ראשון, 2 בדצמבר 2012

פרסום עסק


העסק שלך מהווה נתח ניכר מחייך ותופס חלק נכבד מעולמך, הוא התגשמות החזון ואולי גם מימוש התשוקה התעסוקתית שלך. משום כך פרסום עסק צריך להיות בעדיפות עליונה.

כוכב נולד

מכירים את האם הגאה, המשוכנעת שאין טוב, יפה ומוצלח מן הילד שלה? ייתכן שמדובר באבחון מדויק, ואכן מדובר בילד המחונן בכל המעלות שצוינו לעיל, אך בעיני מתבונן מן הצד, הוא דומה מאוד לשאר הילדים בגן.

כך גם ה"בייבי" שלך, העסק שכה טיפחת, אינו נבדל מעסקים אחרים בתחום, לפחות בעיני הלקוחות הפוטנציאליים.

אותה אם, אולי תערוך לילד מסיבת יום הולדת ראוותנית, עם עוגה מפוארת וקוסם, כך שלפחות ליום אחד הילד שלה יהיה מרכז הענינים. לעומת זאת, בעל עסק המעוניין בנתח פרסומי לטווח רחוק יותר ובעלויות שפויות, יטרח על פרסום עסק באינטרנט.

אין עסק קטן, יש עסק שחושב בקטן

עולם האינטרנט פתח בפני עסקים, גדולים כקטנים, אפשרויות פרסום מגוונות בהרבה מכפי שהיו עת שלטו בכיפה הטלויזיה והעיתונות הכתובה.

השימוש ברשתות חברתיות כמו הפייסבוק, או פרסום עסק ביוטיוב הן משתלמות ביותר וגם פותחות פתח לדרכי פרסום יצירתיות בעלויות נמוכות.
כך, יכול גם עסק קטן בעל מעוף, להשמיע את קולו כך שיגיע בתפוצה רחבה במיוחד ולהתחרות עם גדולים או וותיקים ממנו בהרבה.

כיצד מתחילים פרסום עסק?

ראשית, יש להקים אתר אינטרנט עבור העסק שלכם, הן משום הרצינות שקיומו משדר ללקוחות, והן משום שללא אתר, העסק משול לעסק שאינו קיים.

שנית, כמות הרכישות של מוצרים דרך האינטרנט צמחה באחוזים ניכרים במהלך השנים האחרונות. שימו לב, שכיום משתמשים לקוחות פוטנציאליים במנוע חיפוש "גוגל" על מנת למצוא את המוצר הדרוש להם. על כן, נפוץ מאוד פרסום עסק בגוגל, דרך מודעות ממומנות או דרך פרסום אורגני.

לאן ממשיכים עם פרסום?

הפייסבוק הוא כבר מזמן מיקרוקוסמוס, יקום וירטואלי מקביל לעולמנו אנו, שהשפעתו ועוצמתו כבר הוכיחו את עצמם אין ספור פעמים.

לכן, פרסום עסק בפייסבוק הוא אחד המהלכים החכמים והחשובים, אשר ניתן לבצע הן על ידי פרסום ממומן והן על ידי בניה של דף אוהדים. יתרונה של הרשת החברתית הזו היא ביכולת הפילוח הממוקד שלה ובאיכויותיה הויראליות.

פרסום עסק דרך יוטיוב הנו מהלך שיווקי, החושף את העסק שלך למיליוני גולשים.
דרך מערכת יוטיוב ניתן להעלות סרטונים ולמפות אותם דרך קטגוריות, מילות מפתח והגדרות גיאוגרפיות.

ויזואליה היא אלמנט בעל עוצמה רבה, שאינו מוגבל לשפה. למעשה, ניתן לומר כי יוטיוב הוא התשובה המודרנית לביטוי "תמונה שווה אלף מילים", בשל האפשרות להעביר מסרים ותחושות דרך סמלים אוניברסאליים.

פרסום עסק כיום קל בהרבה מכפי שהיה בעבר, בשל האפשרות לנהל קמפיינים באופן עצמאי ובעלויות נמוכות.