יום ראשון, 7 באוגוסט 2016

מחיר קידום אתרים

אם שאלת את עצמך "מה המחיר של קידום אתרים" - הפוסט הזה בא לתת תשובה. חשוב להבין כי לא מדובר במוצר מדף, אלה שירות מקצועי מותאם לכל אתר בנפרד ואין שני לו (לא בכמות העבודה ולא במורכבות הפרוייקט). מחיר קידום אתרים אורגני משתנה מחברה לחברה, אך מודל העלות כמעט זהה בין כל החברות: מדובר בתשלום חודשי, כאשר אם מדובר בחברה מקצועית - התהליך בהתחייבות לשנה, כלומר "ריטיינר". למה שנה? ההסבר בהמשך.

קידום אתרים מחיר

מחיר קידום אתרים אורגני בישראל (עברית) - החל מ-1000 בחודש ובדרך כלל מתומחר במדרגות של 2000 ש"ח, 2500 ש"ח, 3000 ש"ח וכן הלאה.
עלות ממוצעת לקידום אתר בגוגל בישראל עומדת על כ:2500-3000 בחודש, לפני מע"מ.

מחיר קידום אתרים בחו"ל (אנגלית) - טווח המחירים קצת שונה מקידום בישראל, לדוגמה:
קידום אתר אינטרנט בארה"ב בשפה האנגלית מתחיל מ-5000 ש"ח בחודש ויכול להגיע לסכומים של מעל 10000 ש"ח לחודש.

מה משפיע על מחיר קידום אתרים?

המחיר מושפע מכמה גורמים ונתונים, להלן העיקריים שבהם:

  • סוג אתר אינטרנט, איך הוא בנוי והאם יש לו מערכת ניהול תוכן ידידותית למשתמש
  • כמות התכנים שיש באתר שניתן לעבוד איתם (טקסטים, תמונות)
  • איכות וייחודיות התוכן שיש באתר - ככל שהתוכן איכותי יותר, כך קל יותר לקדם את האתר, מכאן יש השפעה ישירה על המחיר של השירות
  • באיזה מילים מקדמים? האם התחום המקודם תחרותי? מי הם האתרים המתחרים? (אלה שמופיעים בדף ראשון בגוגל)
  • מה היא הכמות של מילות המפתח שרוצים לקדם?
  • מקצועיות של חברת קידום אתרים. הניסיון שיש לחברות קידום יכול לסייע להן לתת הצעת מחיר מותאמת אישית לכל לקוח, על פי צרכי האתר ונתוני אינטרנט עדכניים
למה ריטיינר חודשי לשנה?

קידום אתרים אורגני הינו תהליך מתמשך, כאשר את התוצאות לא רואים מיד, אלה במהלך השנה הראשונה מתחילת התהליך. בנוסף, מקדם אתרים מקצועי מבצע את עבודתו באופן הדרגתי, לאורך כל תקופת הקידום.
חשוב להבין - מחיר קידום אתרים מוצג כחודשי, אך למעשה מדובר במחיר שנתי חלקי 12 חודשים. במודל התמחור הנ"ל קל יותר להעריך את ההוצעה החודשית עבור כל בעל עסק ומכאן להחליט על תקציב קידום אורגני רצוי.