יום שישי, 22 באוגוסט 2014

חנות כלי עבודה

הרגלי הצריכה מוכתבים על ידי דרישות השוק ורוח התקופה. המעבר מן העולם הפיזי אל העולם הווירטואלי חל בהדרגה ובחשדנות, משום שבני אדם הם מטבעם יצורים הבוטחים בגשמיות, בעוד שהאינטרנט מציע מראה עיניים בלבד.
עם זאת, ישנם הבדלים בולטים בין חיפוש אחר חנות כלי עבודה ברשת לבין חנויות בגדים למשל, גם אם טכנולוגיות חדישות מנסות לצמצם אותם.

חסר לך בורג? חנות כלי עבודה היא התשובה

נתח נכבד מן המסחר של היום מתנהל בעולם הווירטואלי ויצרנים רבים מקפידים לעשות שימוש בפלטפורמה הזו על מנת להגדיל את המכירות ולהצמיח את העסק.

בהבדל מחנות בגדים אינטרנטית, המציעה ללקוח הפוטנציאלי תמונות של ביגוד ללא היכולת למשש את הבד או לבצע מדידות, חנות כלי עבודה ברשת מציעה כלים שניתן לפגוש בהם בחנויות רגילות. היתרון הוא, האפשרות לקיים מפגש ראשוני עם המוצר באופן פיזי, ומאוחר יותר לרכוש את אותו מוצר בדיוק דרך האינטרנט ללא פערי תיווך ותוך השוואת מחירים שאינה מצריכה כיתות רגליים בין חנויות או קיום שיחות טלפוניות עם בעליהן.

חנות לכלי עבודה כאן ועכשיו

חנות כלי עבודה רגילה מתאפיינת בקהל לקוחות מסוים מאוד. בדרך כלל, קהל היעד העסקי פוקד חנויות אלו לעתים קרובות ומבצע רכישות מרוכזות המקנות הנחות והטבות, בין היתר תודות להיכרות האישית עם בעל החנות.
מיני עצמאיים המבצעים עבודות שיפוץ, מגיעים אל חנות כלי עבודה כאשר אוזל חומר שיש להשיג באופן מיידי וללא שהיות הכרוכות בהמתנה להגעת ההזמנה, או כאשר כלי עבודה שיש בו צורך דחוף נשבר או מתקלקל. בעבר, היו רק חנויות מסוג זה זמינות לקהל הרחב, והן היו פזורות ברחבי הערים, לרווחת התושבים.

שמים בסל הכלים

חנות כלי עבודה באינטרנט היא חנות מקוונת, הפורשת בפני הלקוח קטלוג עשיר של מגוון המוצרים המוצעים למכירה ממגוון עצום של יצרנים מכל העולם. לצד התמונות, נלווים בדרך כלל הסברים מפורטים הכוללים גם מפרט טכני, ובאתרים מסוימים מצורפות אף הערות הגולשים וציוניהם של הלקוחות שרכשו לפנינו. המדרג הזה, המתבסס על ניסיונם של קודמים, הוא מדד מצוין לקבלת החלטות באשר לרכישת מוצר מסוים אם לאו.

בשלב זה בא לידי ביטוי ההבדל המשמעותי ביןרכישה באמצעות חנות כלי עבודה באינטרנט לבין זו הרגילה, כאשר לאחר שהורכב סל הקניה על ידי הקלקה על המוצרים הרצויים, מתבצע התשלום באמצעות כרטיס האשראי.

אם בעבר היה מקובל לשלם במזומן או בשקים, הרי שהתפתחות התשלום בכרטיס אשראי הזניקה את הפופולאריות של הרכישה דרך הרשת. כמובן, יתרון זה עלול להתגלות גם כחסרון, במידה וגורמים שליליים עושים שימוש לרעה בפרטי הכרטיס. מאידך, הביטוח של חברות האשראי מיועד במיוחד למקרים מסוג זה.